Zawody Strzeleckie o Puchar Rektora AZ rozstrzygnięte!

Aktualności, Czwartek, 30 marca 2023

Reprezentacja Akademii Zamojskiej w rywalizacji drużynowej oraz Hubert Lachowicz z ZSP nr 2 w Zamościu w rywalizacji indywidualnej zwyciężyli w Zawodach Strzeleckich o Puchar Rektora Akademii Zamojskiej.

W rywalizacji drużynowej udział wzięło osiem drużyn reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z Zamościa, Dubienki i Horodła oraz Akademię Zamojską. Uczestnicy zawodów strzelali z broni takiej jak: pistolet Glock 9 mm, karabinek bocznego zapłonu AR 15 oraz karabin AKMS. Zdobyte w wyniku strzelań punkty składały się na ich dorobek indywidualny oraz drużynowy.

Indywidualnie najlepszy okazał się Hubert Lachowicz z ZSP nr 2 w Zamościu („Mechanik”), który zdobył Puchar Rektora Akademii Zamojskiej i złoty medal. Srebro wystrzelała Klaudia Jakubowska z LO w Dubience, a brązowy medal wywalczyła Julia Laskowska z ZSP nr 5 w Zamościu („Rolniczak”).

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się reprezentacja studentów Akademii Zamojskiej. Srebrne medale zdobyła drużyna ZSP nr 5 w Zamościu, a brązowe zespół ZSP nr 2 w Zamościu. Dekoracji zawodników dokonał rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ, który złożył również gratulacje i wręczył puchary najlepszemu zawodnikowi i drużynie.

Organizatorem zawodów było Towarzystwo Strzeleckie Akademii Zamojskiej we współpracy z Zamojskim Stowarzyszeniem Strzeleckim „Twierdza”. Turniej odbył się 29 marca br. na strzelnicy ZSS „Twierdza” przy ul. Szczebrzeskiej 102.