Wystrzelali puchar i medale

Aktualności, Środa, 24 kwietnia 2024

Reprezentacja Akademii Zamojskiej w rywalizacji drużynowej oraz Norbert Cieślik z LO w Dubience w rywalizacji indywidualnej zwyciężyli w Zawodach Strzeleckich o Puchar Rektora Akademii Zamojskiej.

W rywalizacji drużynowej udział wzięły drużyny reprezentujące szkoły ponadpodstawowe z Zamościa, Dubienki oraz studenci Akademii Zamojskiej. Uczestnicy zawodów strzelali z broni takiej jak: pistolet Glock 9 mm, karabinek bocznego zapłonu AR 15 oraz karabin AKMS. Zdobyte w wyniku strzelań punkty składały się na ich dorobek indywidualny oraz drużynowy.

Indywidualnie najlepszy okazał się Norbert Cieślik z LO w Dubience, który zdobył Puchar Rektora Akademii Zamojskiej i złoty medal. Srebro wystrzelał Hubert Lachowicz z ZSP nr 2 w Zamościu („Mechanik”), a brązowy medal wywalczył Dominik Dmitroca z ZSP nr 5 w Zamościu („Rolniczak”).

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się reprezentacja studentów Akademii Zamojskiej. Srebrne medale zdobyła drużyna ZSP nr 2 w Zamościu, a brązowe zespół ZSP nr 5 w Zamościu. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana. Reprezentacja AZ miała bowiem punkt przewagi nad drugą drużyną „Mechanika” i cztery nad reprezentacją „Rolniczaka”.

Dekoracji zawodników dokonał ppłk rez. mgr inż. Andrzej Podhorodecki z Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego AZ, który złożył również gratulacje i wręczył puchary najlepszemu zawodnikowi i drużynie.

Organizatorem zawodów było Towarzystwo Strzeleckie Akademii Zamojskiej we współpracy z Zamojskim Stowarzyszeniem Strzeleckim „Twierdza”. Turniej odbył się 23 kwietnia br. na strzelnicy ZSS „Twierdza” przy ul. Szczebrzeskiej 102.