Czy Zamość stanie się hubem logistycznym?

Aktualności, Wtorek, 23 kwietnia 2024
Czy Zamość stanie się hubem logistycznym?

O tym, dlaczego logistyka jest ważna dla niemal każdej gałęzi gospodarki oraz jaki może mieć wpływ na rozwój Zamościa i naszego regionu dyskutowali wykładowcy i studenci Akademii Zamojskiej wspólnie z przedsiębiorcami i przedstawicielami lokalnych firm oraz służb mundurowych podczas konferencji „Logistyka szansą dla rozwoju Zamościa i regionu”.

Celem wydarzenia była integracja środowiska akademickiego ze światem biznesu pod kątem zagadnień logistycznych oraz promocja działalności Wydziału Techniczno-Informatycznego AZ.

- Chcemy porozmawiać na ważne tematy, takie jak rozwój Zamościa i szerzej Zamojszczyzny, która ma bardzo ciekawą pozycję jeśli chodzi o rynek logistyczny. Gospodarka bowiem nie rozwija się bez logistyki, a ponadto logistyka rozkręca i wspiera ten rozwój gospodarczy. Czekamy na zakończenie wojny w Ukrainie i wówczas wraz z rozwojem sieci transportowych do Zamościa miasto to stanie się jednym wielkim hubem logistycznym, co da miejsca pracy, jak również wiele wyzwań i szans do rozwoju gospodarczego - powiedział dr hab. inż. Rafał Longwic, dyrektor Centrum Badań i Transferu Technologii AZ. W trakcie konferencji zaprezentował on również wystąpienie na temat „Logistyka w aspekcie rozwoju gospodarczego”. Ponadto z prelekcjami wystąpili przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców i służb mundurowych: Karol Kondrat „Branża magazynowo-produkcyjna w obliczu kryzysu”, Dorota Szuwara „Usługi transportowe Jacek Szuwara jako przykład lokalnej firmy transportowej”, Michał Wojewódzki „Dropshipping i fullfilment czyli budowa sprzedaży dla każdego”, asp.szt. Dariusz Kuropatnicki „Bezpieczeństwo w transporcie drogowym”.

- Cieszy nas udział w konferencji naszych młodszych kolegów ze szkół ponadpodstawowych. Poza poruszeniem kwestii gospodarczych chcieliśmy bowiem pokazać wielu osobom – przedsiębiorcom i uczniom - jak w praktyce wyglądają studia na kierunku logistyka oraz innych z Wydziału Techniczno-Informatycznego AZ. Z tego powodu konferencję zorganizowaliśmy w Centrum Badań i Transferu Technologii AZ przy ul. Szczebrzeskiej, gdzie znajduje się park maszynowy i gdzie nasi studenci odbywają codziennie zajęcia. Wszyscy chętni mogli zobaczyć jak wyglądają studia w Akademii Zamojskiej „od kuchni” oraz poznać to, czym się zajmujemy na studiach i jakie mamy zainteresowania - powiedziała Wiktoria Puzio, studentka logistyki i przewodnicząca Rady Samorządu Studenckiego AZ, która w trakcie konferencji zaprezentowała referat „Logistyka w Akademii Zamojskiej”. Oprócz niej wystąpienia przygotowali także inni studenci logistyki AZ: Liwia Janicka „Logistyka i transport sprzedaży internetowej”, Ernest Cios i Szymon Berdak „Jazda motorem a bezpieczeństwo na drodze”.

Konferencja „Logistyka szansą dla rozwoju Zamościa i regionu” odbyła się 22 kwietnia br. w hali Centrum Badań i Transferu Technologii AZ przy ul. Szczebrzeskiej 31. Organizatorami wydarzenia były Instytut Logistyki AZ oraz Koło Naukowe Studentów Logistyki AZ.