Konferencja Rodzina w przestrzeni życia społecznego. Powinności – zadania – wsparcie

Aktualności, Czwartek, 28 marca 2024

W dniu 11 kwietnia 2024 roku w Zamojskiej Akademii Kultury odbędzie się konferencja Rodzina w przestrzeni życia społecznego. Powinności – zadania – wsparcie organizowana przez Instytut Pedagogiki Akademii Zamojskiej i Akademię Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie. Przedmiotem refleksji będzie rodzina – jej teraźniejszość i troska o przyszłość, stan aktualny oraz nakreślenie strategii wsparcia wobec wyzwań i zagrożeń.

Proponujemy, aby w ramach konferencji przedmiot refleksji i analiz prowadzonych nad małżeństwem i rodziną uwzględniał teorię i praktykę w zakresie następujących obszarów:

1. Rodzina w kryzysie – kryzys rodziny
  2. Rodzina szkole – szkoła rodzinie
  3. Wsparcie i pomoc rodzinie świadczone przez agendy rządowe i samorządowe

Zaproponowane do namysłu zagadnienia nie wyczerpują obszarów refleksji, ale mogą być zachętą do podjęcia dyskusji z przywołaniem najnowszych danych, podzielenia się wynikami badań oraz przykładami dobrych praktyk.