KN Polska wobec Niemiec: wyzwania, sprawy wspólne, różnice

Aktualności, Poniedziałek, 19 lutego 2024
KN Polska wobec Niemiec: wyzwania, sprawy wspólne, różnice

 

Akademia Zamojska zaprasza na konferencję Polska wobec Niemiec: wyzwania, sprawy wspólne, różnice, która odbędzie się 29 lutego 2024 r. w Zamościu. Spotkanie naukowe jest kolejną już edycją podejmowanych działań w ramach projektu Polityka niemiecka w XX i XXI wieku a tożsamość kulturowa i cywilizacyjna Polski.

 

Trzeci etap stanowi podsumowanie całości projektu, którego priorytetowe działania zakładały organizację cyklicznych spotkań naukowych, analizujących szeroki zakres czynników wpływających na tożsamość kulturową i cywilizacyjną Polski. Koncentrowały się na wydarzeniach historycznych XX wieku oraz przemianach politycznych XXI wieku. Dodatkowo materialnym efektem projektu jest wydanie trzech publikacji naukowych. Projekt skupia się na analizie historyczno-politycznej działań i akcji zbrojnych prowadzonych przez Niemcy w czasie II wojny światowej, jak również na analizie oddziaływania ww. wydarzeń historycznych na rozwój postaw i procesów społecznych oraz na poziom tożsamości narodowej Polaków.

 

W trakcie wydarzenia referaty przedstawią prof. Grzegorz Kucharczyk z Instytutu Historii PAN, prof. dr. hab. Dariusz Makiłła z Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej, dr Beata Kozaczyńska z Uniwersytetu w Siedlcach, dr Piotr Andrzejewski z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk oraz dr Krzysztof Rak, Dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, dr hab. Eryk Łon, prof. UEP.

 

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 w Auli Akademii Zamojskiej, ul. Zamoyskiego 64, Zamość.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Instytut Andersa, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Archiwum Państwowe w Zamościu.

 

Transmisja konferencji będzie dostępna na kanale YouTube.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=Wr5TXA4QtpQ

 

Dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Doskonała Nauka”. Projekt „Polityka niemiecka w XX i XXI wieku a tożsamość kulturowa i cywilizacyjna Polski”.

 

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem