Konkurs Informatyczny AZ rozstrzygnięty!

Aktualności, Czwartek, 25 stycznia 2024
Konkurs Informatyczny AZ rozstrzygnięty!

Maciej Fusiarz z regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zwyciężył w Konkursie Informatycznym Akademii Zamojskiej. Kolejne miejsca na podium zajęli: Krystian Turek z Zespołu Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie i Radosław Berdzik z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu („Ekonomika”).

W Konkursie Informatycznym AZ wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z Biłgoraja, Hrubieszowa, Krasnegostawu, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa. W etapie finałowym uczestniczyło 20 uczniów z najlepszymi wynikami.

- Zadania dotyczyły szeroko pojętej informatyki. Pojawiły się zagadnienia z algorytmiki, sieci komputerowych, baz danych oraz kwestii cyberbezpieczeństwa – powiedział mgr inż. Mirosław Madej z Instytutu Informatyki Akademii Zamojskiej.

Po zmaganiach konkursowych finaliści wzięli udział w wykładzie „Historia informatyki”, który przygotował dla nich dr Paweł Prokop, dziekan Wydziału Techniczno-Informatycznego Akademii Zamojskiej. Oprócz wiedzy technicznej uczniowie mogli poznać również kierunki studiów w AZ oferowanych w ramach tego Wydziału tj.: informatyka, logistyka oraz mechanika i budowa maszyn. Następnie przyszedł moment wręczenia nagród i wyróżnień.

Najlepiej z zadaniami przygotowanymi przez wykładowców Akademii Zamojskiej poradził sobie Maciej Fusiarz. Uczeń Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zajął I miejsce i został zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu. II miejsce wywalczył Krystian Turek z Zespołu Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie, a III miejsce na podium zajął Radosław Berdzik, uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu (”Ekonomika”).

Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Maryńczak (ZSP nr 1 w Zamościu), Beniamin Bednarz (RCEZ w Biłgoraju), Kornel Pierścionek (RCEZ w Biłgoraju), Jakub Ciepłowski (I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie), Krystian Galewski Ciepłowski (I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie), Mateusz Brzysko (ZS nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie), Rafał Dziedzic (I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie).

Finał Konkursu Informatycznego AZ odbył się 24 stycznia br.