Znamy laureatów Konkursu Matematycznego AZ 2023

Aktualności, Piątek, 12 stycznia 2024
Znamy laureatów Konkursu Matematycznego AZ 2023

MichałJacek z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu („Elektryka”) wygrał Konkurs Matematyczny zorganizowany przez Instytut Informatyki Akademii Zamojskiej. Konkurs odbył się pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

- Zakres tematyczny pytań pokrywał różne obszary wiedzy matematycznej. Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym etapie wzięło udział 140 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Biłgoraja, Hrubieszowa, Krasnegostawu, Tomaszowa Lubelskiego, Zwierzyńca i Zamościa. W etapie finałowym wzięło udział 41 uczniów. W finale uczniowie w ciągu 120 minut mieli odpowiedzieć na 20 zadań, z których każde miało cztery niezależne wersje odpowiedzi. Punkty zliczane były za całe zadanie oraz za poszczególne jego elementy - powiedział dr hab. Witold Mozgawa z Instytutu Informatyki Akademii Zamojskiej. Po zmaganiach konkursowych poprowadził on dla finalistów Konkursu Matematycznego AZ wykład „Odkrywamy twierdzenie Eulera”.

W potyczce z „królową nauk”, jak określa się matematykę, najlepiej poradził sobie Jacek Michał z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu („Elektryka”). Kolejne dwa miejsca na podium zajęli: Maciej Raczkiewicz z I Społecznego LO im. Unii Europejskiej w Zamościu) – II miejsce, zaś – III miejsce zajęli ex aequo Adrian Siemko z ZSP nr 1 w Zamościu („Ekonomik) i Mikołaj Mazurkiewicz I Społecznego LO im. Unii Europejskiej w Zamościu.

Poniżej publikujemy „dziesiątkę” laureatów Konkursu Matematycznego:

1. Michał Jacek (Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu)
2. Maciej Raczkiewicz (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
3. Mikołaj Mazurkiewicz (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
3. Adrian Siemko (Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu)
5. Damian Dąbrowski (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
6. Mateusz Podgórski (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
7. Agnieszka Żółkiewska (III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Zamościu)
8. Tymon Wójtowicz (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
9. Jakub Ukalski (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
10. Julia Turzyniecka (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu)
11. Agnieszka Kołoda (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju)

Finał Konkursu Matematycznego AZ odbył się 11 stycznia br.