O bezpieczeństwie i higienie w sieci – Akademia_cyber.mil

Aktualności, Środa, 3 stycznia 2024
O bezpieczeństwie i higienie w sieci – Akademia_cyber.mil

Studenci Akademii Zamojskiej odbyli kolejne zajęcia w ramach prestiżowego projektu „Akademia_CYBER.MIL” realizowanego wspólnie przez Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Chcemy przekazać uczestnikom projektu najbardziej podstawowe informacje dotyczące działań w internecie - zabezpieczenie poczty elektronicznej, komunikatorów, bezpieczne poruszanie się po sieci, a także innych zagrożeń. Do tych ostatnich, których należy unikać, należą: phishing, wchodzenie w nieznane i niebezpieczne linki, otwieranie wiadomości z niepewnego źródła, czy udzielanie nieograniczonego dostępu do danych różnym aplikacjom – tłumaczy prowadzące zajęcia ppor. Paula Brzezińska i ppor. Julia Kocon z Regionalnego Centrum Informatyki w Warszawie. Tematem wykładu była cyberhigiena.

Akademia Zamojska jako jedna z kilkunastu uczelni została zakwalifikowana do udziału w projekcie Akademia_CYBER.MIL. Dla studentów AZ realizowane będą zajęcia w cyklu wykładów i prezentacji dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa teleinformatycznego. Po zakończeniu wykładów przeprowadzony zostanie test. Studenci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki będą mogli ubiegać się o możliwość odbycia praktyk studenckich w jednostkach organizacyjnych MON i instytucjach podległych zajmujących się problematyką związaną z cyberbezpieczeństwem.