Młodzieżowe Forum Nowych Technologii

Aktualności, Piątek, 1 grudnia 2023
Młodzieżowe Forum Nowych Technologii

W dn. 27 listopada br. w Rykach odbyło się Młodzieżowe Forum Nowych Technologii. W trakcie wydarzenia Akademia Zamojska zaprezentowała ofertę studiów na kierunkach inżynierskich oraz licencjackich związanych z naukami technicznymi. W Forum udział wzięło ok. 500 uczniów szkół średnich.

Głównym założeniem wydarzenia było wzmocnienie wiedzy i umiejętności młodzieży w zakresie posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Celem Forum było również upowszechnianie wiedzy na temat bezpieczeństwa, kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, a także wymiana doświadczeń oraz integracja młodzieży z województwa lubelskiego.
W ramach wydarzenia uczestnicy wzięli udział w prelekcjach i warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli uczelni z całej Polski. Na przygotowanej przez Uczelnię prezentacji chętni mogli zobaczyć jak przedstawia się nowoczesne Centrum Badań i Transferu Technologii AZ oraz jak konkretnie wyglądają studia o profilu praktycznym na kierunkach takich jak informatyka, logistyka, mechanika i budowa maszyn.

Uczniowie mieli również okazję spotkać się z władzami Uczelni: rektorem Akademii Zamojskiej dr. hab. Pawłem Skrzydlewskim, prof. Ucz. i prorektorem ds. nauki i współpracy z zagranicą dr. hab. Ryszardem Skrzyniarzem, prof. Ucz.

Organizatorem wydarzenia był Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego.